Sztandar Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

       Sztandar od wieków był dla Polaków symbolem najwyższych wartości. Czczono go, szanowano, traktowano niemal jak relikwię, a w potrzebie oddawano za niego życie.

       Sztandar Rodziny Szkół im. Jana Pawła II ustanowiła – z inspiracji Grzegorza Gorczowskiego – Społeczna Rada Rodziny w roku kanonizacji naszego Patrona, by w jednym znaku łączyć wszystkie społeczności szkolne należące do Rodziny. Ufundowali go uczestnicy XIII pielgrzymki RSimJP2 na Jasna Górę. Jego projekt przygotował  Zbigniew Gumiński, konsultując się z: jego wykonawczyniami, Alfredem Znamierowskim (heraldyk i weksykolog), Zdzisławem Słomskim (AFIAP, ZPAF) oraz Robertem Bondarowiczem. Wykonaniem zajęły się panie Jadwiga i Weronika Śliwa z Bobowej. 9 października 2014 r. Nuncjusz Apostolski w Polsce JE Arcybiskup Celestino Migliore poświęcił sztandar w obecności Duszpasterza RSimJP2 Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika oraz uczestników XIV pielgrzymki na Jasna Górę.

       Sztandar Rodziny Szkół im. Jana Pawła II ma za zadanie reprezentować i jednoczyć naszą społeczność. Pragniemy, by dla wszystkich pozostał symbolem trwania myśli i nauczania Świętego Jana Pawła II.

       Znajduje się w siedzibie Społecznej Rady Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Radomiu w Zespole Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II.