image

Nasza szkoła im. Jana Pawła II w Togo

Piwniczna Zdrój, 26.05.2026

Szanowny Pan Jan RYCHLICKI
Przewodniczący Zarządu
i Społecznej Rady Rodziny Szkół im . Jana Pawła II w Radomiu

Szanowny Panie Przewodniczący Zarządu,
Drodzy Członkowie Rady Rodziny Szkół im. Jana Pawła II,

pragnę z całego serca wyrazić wdzięczność za organizację kwesty wielkopostnej, zebrana kwotę w wysokości 13566,38 zł. oraz za ogrom dobra, jakie dzięki Państwa zaangażowaniu mogło dotrzeć do dzieci ze szkoły podstawowej im Św. Jana Pawła II w Welou, w Togo.
Dzięki otwartym sercom społeczności Rodziny Szkół im. Jana Pawła II pomoc stała się rzeczywistością – dzieci otrzymają wsparcie w dożywianiu, możliwe będzie opłacenie stypendiów edukacyjnych, a także odnowienie budynku szkolnego, który każdego dnia służy najmłodszym jako miejsce nauki, spotkania i budowania przyszłości. Czytaj dalej »

Po raz kolejny zrealizowaliśmy nasz projekt Kwesty Wielkopostnej która w całości zostanie przeznaczona na dożywianie dzieci, stypendia a może jeśli starczy środków to i na odmalowanie szkoły w Welou w Togo.  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w kwestę. W tym roku zebraliśmy łącznie 13566,38 zł. Kwesta została przeprowadzona w 17 szkołach w Polsce i jednej w Niemczech. Odnotowaliśmy jedną wpłatę własną. Cieszy niezmiernie fakt udziału w naszym projekcie już po raz kolejny Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. Jana Pawła II w Monachium. Lista szkół, które przystąpiły do kwesty tutaj.

Koleżanki i Koledzy,
Dyrektorzy placówek oświatowych z dumą noszących imię św. Jana Pawła II.
Nasz Patron, św. Jan Paweł II, pisał:
Jałmużna nie oznacza jedynie dawania z nadmiaru, lecz także dzielenie się tym, co sami mamy, nawet jeśli czasem wydaje nam się, że to niewiele.”.
Decyzją Społecznej Rady RS im. JP2 kontynuujemy nasz projekt Kwesty Wielkopostnej. Zachętą do włączenia się w jego realizację niech będzie list, który do nas napisał o. Łukasz Kobielus SMA, opiekun szkoły (list także w załączeniu). W roku ubiegłym kwestę przeprowadziło 36 szkół. Mamy nadzieję, że w tym roku dołączą kolejne szkoły. Wszystkie zebrane pieniądze będą przeznaczone na dożywianie 130 uczniów z naszej szkoły w Welou oraz sfinansowanie stypendiów naukowych dla 12 najlepszych uczących się w Liceum szkoły katolickiej ”Don Bosco” w Karze. Ufamy, że zgromadzone fundusze pozwolą także na odnowienie szkoły. W przyszłym roku szkolnym mija 15 lat od jej otwarcia, więc wymaga remontu. Przy tej okazji chcemy, aby w budynku pojawiło się logo naszej Rodziny. Czytaj dalej »

Już po raz drugi podczas naszej pielgrzymki szkoły, które przystąpiły do tego projektu przywiozły do biura pielgrzymkowego efekty zbiórki przeprowadzonej w poszczególnych szkołach. Na Jasną Górę pielgrzymi z 23 szkół przywieźli zebrany złom złota i srebra. W zbiórkę włączyli się także pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Radomiu. Łącznie na rzecz CChW Solidarni zebrano 4040 g  złomu srebra i 15 g złota, który został przekazany Ojcu Łukaszowi Kobielusowi.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ten projekt. Ufamy, że zbiórka będzie kontynuowana w przyszłym roku szkolnym. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w tym projekcie.

Drodzy Uczniowie, Dyrektorzy szkół, Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie, Przyjaciele, Darczyńcy i Wszyscy Ludzie Wielkiego Serca,

podobnie jak w roku ubiegłym także i w tym w biurze XXV pielgrzymki RS im. JP2 w Auli Ojca Kordeckiego przyjmować będziemy przywieziony przez uczestników pielgrzymki złom. Serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie i udział w tym projekcie.

Z listu ks. Łukasza Kobielusa SMA, dyrektora CChW „Solidarni”, długoletniego misjonarza w Togo:

Wyobraźmy sobie, że każdy kilogram złomu to kolejne tysiące złotych,  które płyną prosto do misjonarzy troszczących się o najuboższych. To nie jest abstrakcja — to konkretne miski ryżu, porcje manioku i suszonej ryby. Każdy kilogram srebrnego złomu to może być kilkadziesiąt dzieci, które nie pójdą spać głodne. Czytaj dalej »